Bezpieczne tematy na randki dla dojrzałych

Wybierając się na randkę po 40 roku życia, możemy odczuwać takie samo zdenerwowanie jak bardzo młodzi ludzie. To naturalne i nie ma się czego wstydzić. Jedna z większych obaw przed randkami dotyczy tego, że nie będziemy mieć wspólnych tematów. Krępująca cisza rzeczywiście może zniechęcać do dalszych randek, choć nie zawsze wynika ona z rozbieżnych poglądów i zainteresowań, tylko ze zwykłego zdenerwowania. Pamiętaj o tym, że masz do niego prawo. Tym niemniej, dobrze przygotować sobie kilka neutralnych tematów, na które zawsze każdy ma coś do powiedzenia.

portal dla samotnych po 40

Ulubione jedzenie

Każdy z nas ma swoje ukochane potrawy, którymi mógłby się zajadać przez cały czas. Wzajemne opowiadanie o nich, pozwala lepiej poznać swoje gusta, może również wywołać uczucie głodu. A to może wróżyć ciekawą, dalszą część spotkania – np. wyjście na kolację. Rozmawiając o jedzeniu, unikaj jednak mało ciekawych szczegółów (przynajmniej na początkowym etapie znajomości) – opowiadania o swoich dolegliwościach po zjedzeniu czegoś lub mrożących krew w żyłach historii, które wydarzyły się w Twojej rodzinie lub gronie znajomych.

 

Upodobania kulturalne

Kino, teatr, koncerty, książki – to kolejny temat rzeka, który można poruszyć, gdy nie ma już o czym rozmawiać. Jeśli jednak decydujesz się na opowiadanie o takich rzeczach, miej pewność że rzeczywiście będziesz mieć coś ciekawego i mądrego do opowiedzenia o danej książce, koncercie, pekataklu czy też filmie. Jeżeli Twój jedyny kontakt z kulturą opiera się na programie telewizyjnym, lepiej od razu przejść do kolejnej sugerowanej rozmowy.

 

portal randkowy dla samotnych 40

 

Podróże i marzenia

Jeżeli nie interesujesz się kulturą, na pewno masz jakieś marzenia dotyczące miejsc, które chcesz odwiedzić i poznać. Być może zrealizowałeś również ciekawe podróże, o których warto opowiedzieć? Egzotyczne miejsca, wielkomiejskie aglomeracje lub tajemnicze urokliwe miejsca w kraju. Każda z tych rzeczy, opowiedziana w umiejętny sposób, może naprawdę być tematem do długich rozmów.