Czy warto być dżentelmenem?

Randkowanie po 40 i obowiązki mężczyzny – czy warto kierować się zasadami?

 

Mówi się że na świecie jest coraz mniej dżentelmenów. Czy to prawda? Nie nam oceniać. Prawda jest jednak taka, że każdy z Panów może wcielić się w rolę dżentelmena. Mężczyznę o szarmanckich manierach, uprzejmego w stosunku do kobiet, zdecydowanego i mającego swój honor. Dla niektórych takie zachowanie może wydawać się śmieszne i nie przystające do dzisiejszych czasów, jednak na kobietach robi ono wielkie wrażenie. A chyba właśnie o to Ci chodzi, prawda?

 

randkowanie dla dojrzałych

Wychodząc na randki dla dojrzałych, dowiedz się jak należy się zachowywać

 

Kobieta przodem, ale nie zawsze – na pewno pamiętasz o tym, że przechodząc przez drzwi, mężczyzna powinien je otworzyć przed kobietą i przepuścić ją przodem. Ale nie zawsze tak jest. Są pewne sytuacje, kiedy to kobieta powinna iść za mężczyzną. Na przykład wtedy, gdy wchodzicie do zatłoczonego pomieszczenia lub idziecie korytarzem pełnym ludzi. Mężczyzna podąża wówczas przodem, torując swoim ciałem drogę dla kobiety.ziecie przy stoliku, pamiętaj o tym aby odsunąć kobiecie krzesło, ułatwiając jej tym samym zajęcie miejsca. Mężczyzna nie powinien nigdy siadać wcześniej niż kobieta. Stoi tak długo, aż ona nie zechce zająć miejsca. Jeżeli kobieta ma na sobie odzież wierzchnią, kurtkę, płaszcz lub futro, rolą mężczyzny jest pomoc w zdjęciu, a następnie odwieszenie na wieszak lub zaopiekowanie się nią w należyty sposób.

Płacenie za rachunek – to jedna z najbardziej spornych kwestii, jaka może wyniknąć podczas randki po 40. Teoretycznie, rachunek za kolację powinien pokryć mężczyzna – szczególnie w tych przypadkach, kiedy to on wystąpił z inicjatywą randki. Jeżeli jednak kobieta za żadną cenę nie chce się na to zgodzić, dopuszcza się zapłatę rachunku pół na pół. Nie powinno natomiast dojść do sytuacji, kiedy mężczyzna chce zapłacić za kolację lub bilety i okazuje się, że nie ma przy sobie pieniędzy lub jego karta płatnicza nie działa. Odpowiedzialność objawia się tym, że trzeba być przygotowanym na różne sytuacje. Dlatego wychodząc na randkę, staraj się mieć przy sobie gotówkę w odpowiedniej ilości.

 

portal dla samotnych 50+